Laird Technologies - Thermal Materials A17932-20
Part No.:
A17932-20
Datasheet:
A17932-20.pdf
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Shipping
A17932-20 Specifications
Series:
Tflex™ B200
Packaging:
Bulk
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.199" (5.06mm)
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.0W/m-K