Laird Technologies - Thermal Materials A17927-14
Part No.:
A17927-14
Datasheet:
A17927-14.pdf
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM GRAY
Shipping
A17927-14 Specifications
Series:
Tflex™ B200
Packaging:
Bulk
Outline:
457.20mm x 457.20mm
Thickness:
0.140" (3.56mm)
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.0W/m-K