Laird Technologies - Thermal Materials A17916-17
Part No.:
A17916-17
Datasheet:
A17916-17.pdf
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Shipping
A17916-17 Specifications
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.170" (4.32mm)
Thermal Conductivity:
2.0W/m-K