Laird Technologies - Thermal Materials A17916-13
Part No.:
A17916-13
Datasheet:
A17916-13.pdf
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Shipping
A17916-13 Specifications
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.130" (3.30mm)
Thermal Conductivity:
2.0W/m-K