Laird Technologies - Thermal Materials A17916-12
Part No.:
A17916-12
Datasheet:
A17916-12.pdf
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Shipping
A17916-12 Specifications
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.120" (3.05mm)
Thermal Conductivity:
2.0W/m-K