Laird Technologies - Thermal Materials A17883-18
Part No.:
A17883-18
Datasheet:
A17883-18.pdf
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM TEAL
Shipping
A17883-18 Specifications
Series:
Tflex™ HD80000
Packaging:
Bulk
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.180" (4.57mm)
Color:
Teal
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
6.0W/m-K