Laird Technologies - Thermal Materials A17775-19
Part No.:
A17775-19
Datasheet:
A17775-19.pdf
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM BLUE
Shipping
A17775-19 Specifications
Series:
Tflex™ HD400
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.190" (4.83mm)
Adhesive:
Tacky - One Side
Backing, Carrier:
Color:
Blue
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
4.0W/m-K