Laird Technologies - Thermal Materials A17713-11
Part No.:
A17713-11
Datasheet:
A17713-11.pdf
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM BLUE
Shipping
A17713-11 Specifications
Series:
Tflex™ HD400
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.110" (2.79mm)
Material:
Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Blue
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
4.0W/m-K