Laird Technologies - Thermal Materials A17712-18
Part No.:
A17712-18
Datasheet:
A17712-18.pdf
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM W/ADH
Shipping
A17712-18 Specifications
Series:
Tflex™ P100
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Outline:
457.20mm x 457.20mm
Thickness:
0.180" (4.57mm)
Material:
Elastomer
Adhesive:
Adhesive - One Side
Backing, Carrier:
Color:
Yellow
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.2W/m-K