Laird Technologies - Thermal Materials A17689-11
Part No.:
A17689-11
Datasheet:
A17689-11.pdf
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM PINK
Shipping
A17689-11 Specifications
Series:
Tflex™ HD700
Packaging:
Box
Outline:
457.20mm x 457.20mm
Thickness:
0.110" (2.79mm)
Adhesive:
Tacky - One Side
Backing, Carrier:
Color:
Pink
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
5.0W/m-K