Laird Technologies - Thermal Materials A17669-011
Part No.:
A17669-011
Datasheet:
A17669-011.pdf
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM GRAY
Shipping
A17669-011 Specifications
Series:
Tflex™ UT20000
Outline:
457.20mm x 457.20mm
Thickness:
0.0110" (0.279mm)
Material:
Silicone, Ceramic Filled
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
3.0W/m-K