Laird Technologies - Thermal Materials A17633-15
Part No.:
A17633-15
Manufacturer:
Laird Technologies - Thermal Materials
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
A17633-15.pdf
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM PINK
Shipping
A17633-15 Specifications
Manufacturer:
Series:
Tflex™ HD300
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.150" (3.81mm)
Material:
Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Pink
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.7W/m-K