Laird Technologies - Thermal Materials A17157-15
Part No.:
A17157-15
Datasheet:
A17157-15.pdf
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM PINK
Shipping
A17157-15 Specifications
Outline:
457.20mm x 457.20mm
Thickness:
0.150" (3.81mm)
Material:
Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:
Tacky - One Side
Backing, Carrier:
Color:
Pink
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.7W/m-K