Laird Technologies - Thermal Materials A17156-19
Part No.:
A17156-19
Datasheet:
A17156-19.pdf
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM PINK
Shipping
A17156-19 Specifications
Outline:
457.20mm x 457.20mm
Thickness:
0.190" (4.83mm)
Material:
Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Pink
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.7W/m-K