Laird Technologies - Thermal Materials A16107-12
Part No.:
A16107-12
Datasheet:
A16107-12.pdf
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM GRAY
Shipping
A16107-12 Specifications
Series:
Tflex™ HR400
Product Status:
Obsolete
Usage:
Multi
Outline:
457.20mm x 457.20mm
Thickness:
0.120" (3.05mm)
Material:
Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:
Tacky - One Side
Thermal Conductivity:
1.8W/m-K