Laird Technologies - Thermal Materials A16106-25
Part No.:
A16106-25
Datasheet:
A16106-25.pdf
Shipping
A16106-25 Specifications
Series:
Tflex™ HR400
Product Status:
Obsolete
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.250" (6.35mm)
Adhesive:
Tacky - One Side
Thermal Conductivity:
1.8W/m-K