Laird Technologies - Thermal Materials A16106-16
Part No.:
A16106-16
Datasheet:
A16106-16.pdf
Shipping
A16106-16 Specifications
Series:
Tflex™ HR400
Product Status:
Active
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.160" (4.06mm)
Adhesive:
Tacky - One Side
Thermal Conductivity:
1.8W/m-K