Laird Technologies - Thermal Materials A16104-19
Part No.:
A16104-19
Datasheet:
A16104-19.pdf
Shipping
A16104-19 Specifications
Series:
Tflex™ HR600
Product Status:
Active
Outline:
228.60mm x 228.60mm
Thickness:
0.190" (4.83mm)
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity:
3.0W/m-K