Allegro MicroSystems A1369EUA-10-T
Part No.:
A1369EUA-10-T
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
Category:
Linear, Compass (ICs)
Package:
3-SIP
Datasheet:
A1369EUA-10-T.pdf
Description:
SENSOR HALL EFFECT ANALOG 3SIP
Shipping
A1369EUA-10-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
Series:
Package/Case:
3-SIP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
Hall Effect
Axis:
Single
Output Type:
Analog Voltage
Sensing Range:
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Current - Supply (Max):
12mA
Current - Output (Max):
10mA
Resolution:
Bandwidth:
7kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C