Apacer Memory America A12.P25LHC.00121
Part No.:
A12.P25LHC.00121
Manufacturer:
Apacer Memory America
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
A12.P25LHC.00121.pdf
Description:
SATA 2.5" SSD BICS3 3D-TLC 960GB
Shipping
A12.P25LHC.00121 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Apacer Memory America
Series:
SV24P-25
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
960GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
560MB/s
Speed - Write:
490MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
ATA
Current - Max:
480mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.85mm x 6.90mm