Automation Components, Inc. A/10K-E1-A-50'-4X
Part No.:
A/10K-E1-A-50'-4X
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Category:
NTC Thermistors
Package:
Module
Datasheet:
A/10K-E1-A-50'-4X.pdf
Description:
10,000 Ohm Thermistor (E1), Copp
Shipping
A/10K-E1-A-50'-4X Specifications
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Series:
A/10K-E1
Package/Case:
Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
10k
Resistance Tolerance:
B Value Tolerance:
B0/50:
B25/50:
B25/75:
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Power - Max:
Length - Lead Wire:
12.00" (304.80mm)