Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components A104K15X7RF5TAA
Part No.:
A104K15X7RF5TAA
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
A104K15X7RF5TAA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Shipping
A104K15X7RF5TAA Specifications
Manufacturer:
Series:
A
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)