Automation Components, Inc. A/100-3W-HT-INW-4"-BB
Part No.:
A/100-3W-HT-INW-4"-BB
Package:
Module
Datasheet:
A/100-3W-HT-INW-4"-BB.pdf
Description:
SENSOR RTD 100OHM MODULE
Shipping
A/100-3W-HT-INW-4"-BB Specifications
Package/Case:
Module
Active
Resistance @ 0°C:
100 Ohms
Operating Temperature:
-50°C ~ 200°C
Termination:
Accuracy:
±0.06%
Temperature Coefficient:
3850ppm/°C