TXC CORPORATION 9H03200042
Part No.:
9H03200042
Datasheet:
9H03200042.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Shipping
9H03200042 Specifications
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)