Sanyo Denki America Inc. 9BMB24P2K01
Part No.:
9BMB24P2K01
Datasheet:
9BMB24P2K01.pdf
Description:
FAN BLOWER 97.1X33MM 24VDC WIRE
Shipping
9BMB24P2K01 Specifications
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Rectangular/Rounded - 97.1mm L x 95mm H
Width:
33.00mm
Air Flow:
56.8 CFM (1.59m³/min)
Static Pressure:
5.140 in H2O (1280.0 Pa)
Noise:
66.0dB(A)
Power (Watts):
38.88 W
RPM:
6850 RPM
Operating Temperature:
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)