TXC CORPORATION 9B25000166
Part No.:
9B25000166
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
9B25000166.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF TH
Shipping
9B25000166 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
9B
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)