TXC CORPORATION 9B08000359
Part No.:
9B08000359
Datasheet:
9B08000359.pdf
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF TH
Shipping
9B08000359 Specifications
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)