TXC CORPORATION 9B07300145
Part No.:
9B07300145
Datasheet:
9B07300145.pdf
Description:
CRYSTAL 7.32728MHZ 30PF TH
Shipping
9B07300145 Specifications
Frequency:
7.32728 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
30pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)