TXC CORPORATION 9B07300092
Part No.:
9B07300092
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
9B07300092.pdf
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 30PF TH
Shipping
9B07300092 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
9B
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
7.3728 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
30pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)