TE Connectivity Raychem Cable Protection 99M0111-24-9
Part No.:
99M0111-24-9
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
99M0111-24-9.pdf
Description:
HOOK-UP DLWALLSTRND24AWGWHT FEET
Shipping
99M0111-24-9 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Product Status:
Active
Cable Type:
Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:
24 AWG
Conductor Strand:
19/0.0047"
Conductor Material:
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:
Polyester
Jacket (Insulation) Diameter:
0.041" (1.04mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.006" (0.15mm)
Length:
Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage:
600V
Operating Temperature:
120°C