E-Z-Hook 9902-18BLK
Part No.:
9902-18BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
9902-18BLK.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 18"
Shipping
9902-18BLK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Z-Hook
Series:
9902
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Stacking Method:
Front Stacking (Both Connectors)
Configuration:
Banana to Banana
1st Connector:
Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed
2nd Connector:
Cable Length:
18.0" (457.20mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Black
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
18 AWG