E-Z-Hook 9819-60BLK
Part No.:
9819-60BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
9819-60BLK.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GATOR 60"
Shipping
9819-60BLK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Z-Hook
Series:
9819
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Stacking Method:
Non Stackable
Configuration:
Banana to Alligator
1st Connector:
Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
2nd Connector:
Alligator Clip, Insulated
Cable Length:
60.0" (1524.00mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Black
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
18 AWG