Advantech Corp 96FD42-ST064-AD334
Part No.:
96FD42-ST064-AD334
Manufacturer:
Advantech Corp
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
96FD42-ST064-AD334.pdf
Description:
SSD 64GB M.2 TLC SATA III 3.3V
Shipping
96FD42-ST064-AD334 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Advantech Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
64GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:
M.2 Module
Speed - Read:
560MB/s
Speed - Write:
520MB/s
Voltage - Supply:
3.3V
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
42.00mm x 22.00mm x 3.50mm