Advantech Corp 96FD25-ST3.8T-M53P
Part No.:
96FD25-ST3.8T-M53P
Manufacturer:
Advantech Corp
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
96FD25-ST3.8T-M53P.pdf
Description:
SSD 3.8TB 2.5" TLC SATA III 5V
Shipping
96FD25-ST3.8T-M53P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Advantech Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
3.8TB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
540MB/s
Speed - Write:
520MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.45mm x 69.85mm x 7.00mm