Advantech Corp 96FD25-S480-INB2
Part No.:
96FD25-S480-INB2
Manufacturer:
Advantech Corp
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
96FD25-S480-INB2.pdf
Description:
SSD 480GB 2.5" MLC SATAIII 5-12V
Shipping
96FD25-S480-INB2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Advantech Corp
Series:
DC S3520
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
480GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
410MB/s
Speed - Write:
320MB/s
Voltage - Supply:
5V, 12V
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.45mm x 69.85mm x 7.00mm