Cicoil 969M101-26-3TPS-025
Part No.:
969M101-26-3TPS-025
Manufacturer:
Cicoil
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Datasheet:
969M101-26-3TPS-025.pdf
Description:
CBL RIBN 6COND FLAT CLEAR 25'
Shipping
969M101-26-3TPS-025 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cicoil
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Flat Cable
Number of Conductors:
6 (3 Pair Twisted)
Pitch:
Length:
25.0' (7.62m)
Wire Gauge:
26 AWG
Conductor Strand:
Shielding:
Shielded
Jacket Color:
Clear
Ribbon Thickness:
0.130" (3.30mm)
Ribbon Width:
0.320" (8.13mm)
Jacket (Insulation) Material:
Flexx-Sil™
Voltage:
12 kV
Operating Temperature:
Ratings:
Features:
-65°C ~ 165°C