Cicoil 969M101-24-4
Part No.:
969M101-24-4
Datasheet:
969M101-24-4.pdf
Description:
CBL RIBN 4COND FLAT CABLE CLEAR
Shipping
969M101-24-4 Specifications
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Number of Conductors:
4
Pitch:
Length:
Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge:
24 AWG
Ribbon Thickness:
0.090" (2.28mm)
Ribbon Width:
0.270" (6.85mm)
Voltage:
12 kV
Features:
-65°C ~ 260°C