Cicoil 969M101-24-2
Part No.:
969M101-24-2
Datasheet:
969M101-24-2.pdf
Description:
CBL RIBN 2COND FLAT CLEAR 50'
Shipping
969M101-24-2 Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Conductors:
2
Pitch:
Length:
50.0' (15.24m)
Wire Gauge:
24 AWG
Ribbon Thickness:
0.090" (2.28mm)
Ribbon Width:
0.150" (3.81mm)
Voltage:
12 kV
Features:
-65°C ~ 165°C