Cicoil 969M101-18-4
Part No.:
969M101-18-4
Datasheet:
969M101-18-4.pdf
Description:
CBL RIBN 4COND FLAT CLEAR 500'
Shipping
969M101-18-4 Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Conductors:
4
Pitch:
Length:
500.0' (152.40m)
Wire Gauge:
18 AWG
Ribbon Thickness:
0.141" (3.58mm)
Ribbon Width:
0.430" (10.92mm)
Voltage:
20 kV
Features:
-65°C ~ 165°C