Cicoil 969M101-16-2
Part No.:
969M101-16-2
Datasheet:
969M101-16-2.pdf
Description:
CBL RIBN 2COND FLAT CABLE CLEAR
Shipping
969M101-16-2 Specifications
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Number of Conductors:
2
Pitch:
Length:
Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge:
16 AWG
Ribbon Thickness:
0.150" (3.81mm)
Ribbon Width:
0.260" (6.60mm)
Voltage:
20 kV
Features:
-65°C ~ 260°C