American Hakko Products, Inc. 918-T-1.6D/P
Part No.:
918-T-1.6D/P
Manufacturer:
American Hakko Products, Inc.
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
918-T-1.6D/P.pdf
Description:
TIP,1.6D,MACH,918,GLD
Shipping
918-T-1.6D/P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
American Hakko Products, Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Tip Type:
Soldering
Tip Shape:
Conical
Height:
Width:
0.063" (1.60mm)
Length:
0.788" (20.02mm)