E-Z-Hook 9138-18RED
Part No.:
9138-18RED
Manufacturer:
E-Z-Hook
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
9138-18RED.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 18"
Shipping
9138-18RED Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Z-Hook
Series:
9138
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Stacking Method:
Non Stackable
Configuration:
Banana to Banana
1st Connector:
Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
2nd Connector:
Cable Length:
18.0" (457.20mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Red
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
18 AWG