KYOCERA AVX 9003034F0-AA10L0100
Part No.:
9003034F0-AA10L0100
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
9003034F0-AA10L0100.pdf
Description:
5G HIGH BAND FPC ANTENNA, 100MM
Shipping
9003034F0-AA10L0100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
2.395GHz, 4.15GHz
Frequency Range:
2.1GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 5GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
2
VSWR:
Return Loss:
-7.7dB, -7.3dB
Gain:
4.2dBi, 4.3dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 100mm
Termination:
MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.008" (0.20mm)