KYOCERA AVX 9001815F0-AA10L0050
Part No.:
9001815F0-AA10L0050
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
9001815F0-AA10L0050.pdf
Description:
5G/4G FPC ANTENNA, GROUND INDEPE
Shipping
9001815F0-AA10L0050 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
788.5MHz, 2.052GHz, 3.6GHz, 5.5GHz
Frequency Range:
617MHz ~ 960MHz, 1.415GHz ~ 2.69GHz, 3.4GHz ~ 3.8GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
4
VSWR:
Return Loss:
Gain:
1.5dBi, 4.65dBi, 3.84dBi, 4.81dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Cable - 50mm
Termination:
U.FL
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.008" (0.20mm)