Vishay Sprague 893D336X06R3C2TE3
Part No.:
893D336X06R3C2TE3
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
893D336X06R3C2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 2312
Shipping
893D336X06R3C2TE3 Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)