Vishay Sprague 893D226X0025D2TE3
Part No.:
893D226X0025D2TE3
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
893D226X0025D2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
Shipping
893D226X0025D2TE3 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)