3M (TC) 8815SQ-30(25)
Part No.:
8815SQ-30(25)
Manufacturer:
3M (TC)
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
8815SQ-30(25).pdf
Description:
THERM PAD 30MMX30MM W/ADH 1=25PK
Shipping
8815SQ-30(25) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M (TC)
Series:
8815
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Transfer Tape
Shape:
Square
Outline:
30.00mm x 30.00mm
Thickness:
0.0148" (0.375mm)
Material:
Acrylic
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:
Polyester
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
0.6W/m-K