3M (TC) 8810CIR-15.88(25)
Part No.:
8810CIR-15.88(25)
Manufacturer:
3M (TC)
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
8810CIR-15.88(25).pdf
Description:
THERM PAD 15.88MM DIA 1=25/PK
Shipping
8810CIR-15.88(25) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M (TC)
Series:
8810
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Transfer Tape
Shape:
Round
Outline:
15.88mm Dia
Thickness:
0.0098" (0.250mm)
Material:
Acrylic
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:
Polyester
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
0.6W/m-K