3M (TC) 8805SQ-30(100)
Part No.:
8805SQ-30(100)
Manufacturer:
3M (TC)
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
8805SQ-30(100).pdf
Description:
THERM PAD 30MMX30MM W/ADH 100/PK
Shipping
8805SQ-30(100) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M (TC)
Series:
8805
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Transfer Tape
Shape:
Square
Outline:
30.00mm x 30.00mm
Thickness:
0.0049" (0.125mm)
Material:
Acrylic
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:
Polyester
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
0.6W/m-K