Ohmite 825F30KE
Part No.:
825F30KE
Datasheet:
825F30KE.pdf
Description:
RES CHAS MNT 30K OHM 1% 25W
Shipping
825F30KE Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
30 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
1.062" L x 1.094" W (26.98mm x 27.79mm)
Height - Seated (Max):
0.556" (14.12mm)